Jak stosować makijaż mineralny?

Makijaż mineralny jest od wielu lat tematem często poruszanym w świecie urody i pielęgnacji. Dlatego i ja postanowiłam napisać kilka słów o makijażu mineralnym, szczególnie dla osób, które nie miały nigdy z nim styczności i szukają ciekawych rozwiązań i być może alternatywy od klasycznych kosmetyków kolorowych.

Jak przygotować skórę do makijażu mineralnego?

W przypadku suchej skóry

Musicie pamiętać o tym, że kosmetyki mineralne nie mają żadnych właściwości nawilżających skórę. Szczególnie posiadaczki skóry suchej powinny mieć to na uwadze. Dlatego przed nakładaniem kosmetyków mineralnych wręcz należy nałożyć dobry krem nawilżający, aby odpowiednio przygotować skórę. Na dobrze nawilżonej skórze makijaż mineralny będzie się Wam lepiej utrzymywał.

W przypadku skóry tłustej

Warto rozpocząć wykonywanie makijażu od nałożenia bazy, którą w tym przypadku będzie puder transparentny. Jednak sposób jego nałożenia jest bardzo ważny. Pamiętajcie o tym, aby niejako “wbić” go w skórę pędzlem, nie zaś oprószyć nim twarz tak jak robi się to w przypadku zwykłego pudru. Ten puder ma zrobić nam “podkład” pod resztę makijażu. Jeśli nałożymy go prawidłowo, nasz makijaż będzie się dłużej utrzymywał. Także warto ten krok wykonać starannie.

Wykonanie makijażu mineralnego

Główną zasadą wykonywania makijażu mineralnego jest to, że musimy “budować” makijaż stopniowo. Ciekawym porównaniem, z jakim się spotkałam, jest porównanie wykonywania makijażu mineralnego do malowania obrazu na płótnie. Najpierw jak już wiecie, przygotowujemy skórę, potem zaś stopniowo “budujemy” cały makijaż, czyli nakładamy kolejno odpowiednio kosmetyki. Kiedy już mamy nałożony puder na twarz, nakładamy na powieki bazę, ten krok również wykonujemy niezwykle starannie.

Kolejny krok – podkład mineralny i korektor mineralny

Podkład mineralny nakładamy wysypując produkt na wieczko kosmetyku, nabieramy na pędzel, strzepujemy nadmiar, uderzamy podstawą pędzla w płaską powierzchnię i oczywiście nakładamy okrężnymi ruchami na twarz. Z korektorem postępujemy dokładnie tak samo, przy czym nakładamy go oczywiście w miejsca, które chcemy mocniej “przykryć”.

Mineralne cienie do powiek – zasady stosowania

Mineralne cienie do powiek oczywiście jak sama nazwa wskazuje wykorzystujemy do powiek. Jednak nie tylko! Możemy również delikatnie podkreślić brwi – pamiętajmy jednak, że makijaż mineralny jest niezwykle naturalny, więc nie osiągniemy tutaj zadowalającego efektu, jeśli chcemy “dorysować” sobie całe brwi. Mineralne cienie do powiek występują w postaci sypkiej – wtedy dokładnie postępujemy z nimi w ten sam sposób jak w przypadku poprzednich produktów. Mogą być również w postaci prasowanej – wtedy nakładamy je podobnie jak tradycyjne cienie do powiek.

Ciekawa alternatywa

Makijaż mineralny jest bardzo dobrą alternatywą dla klasycznego makijażu, szczególnie dla osób, które lubią naturalny efekt i boją się efektu “maski” na swojej twarzy. Wykonując makijaż mineralny, trzeba zastosować kilka prostych zasad nakładania produktów, a będziemy mogły cieszyć się bardzo zadowalającymi efektami. Ja ze swojej strony polecam!

 

Dodaj komentarz