Koreańska esencja ze śluzem ślimaka – czy to działa?

Śluz ze ślimaka jest stosowany w celach zdrowotnych już od czasów starożytnych – w Grecji wykorzystywano go np. do leczenia kaszlu lub też źle gojących się ran. Dopiero w latach osiemdziesiątych XX wieku odkryto jego właściwości dobroczynne dla skóry oraz ogólnego stanu zdrowia człowieka. Niedługo potem rozpoczęto pierwsze kosmetyki na bazie śluzu ze ślimaka, zaś badania prowadzone nad pozytywny wpływem tej substancji na skórę prowadzone są do dziś.

Właściwości śluzu ze ślimaka

Śluz ślimaka wydobywa się z gruczołów, znajdujących się w jego odnóżach. Istnieją dwa jego rodzaje – limuzyna – którą można zauważyć w mokrym śladzie ślimaka i która nie ma żadnych wartości dla ludzkiej skóry oraz kryptozyna – czyli lekarstwo wytwarzane przez ślimaki dla samych siebie w celu odbudowy tkanek uszkadzanych podczas poruszania się ślimaka. I właśnie kryptozyna jest substancją posiadającą dla człowieka wybitne właściwości pielęgnacyjne oraz lecznicze. W kryptozynie znajdują się bowiem naturalne antybiotyki, zwalczające stany zapalne skóry, skutecznie likwidujące grzyby oraz bakterie oraz zmniejszające widoczność blizn czy rozstępów. Kryptozyna zawiera także kolagen i elastynę, znacznie wygładzające zmarszczki. Ponadto jest ona bogata w proteiny, witaminy oraz kwas glikolowy.

CosRx – koreański kosmetyk ze śluzu ze ślimaka

Koreański rynek kosmetyczny dostarcza wiele wiadomości na temat pielęgnacji skóry. Właśnie dzięki Koreańczykom można testować coraz to skuteczniejsze kosmetyki ze śluzem ślimaka. Tego rodzaju marką jest CosRx, która jest połączeniem leczniczych składników z ich pielęgnacyjną formułą. Dzięki badaniom przeprowadzanym przez CosRx opracowano specjalistyczne kosmetyki, które są bardzo skuteczne w walce z trądzikiem. Są one z powodzeniem stosowane we wszelkiego rodzaju kuracjach dermatologicznych.

Zaletą kosmetyków CosRx jest wykorzystywanie tylko i wyłącznie niezbędnych składników w stężeniach bardzo mocno skoncentrowanych. Do takich właśnie należy omawiany śluz ze ślimaka, będąc substancją zarówno bezpieczną i naturalną, jak i posiadającą bardzo wysoką efektywność w leczeniu skóry. Przykładem kosmetyku CosRx jest np. nawilżający krem ze śluzem ślimaka CosRx Advanced Snail 92%. Zawiera mucynę ślimaka, w związku z czym jest kosmetykiem wielofunkcyjnym, działającym przeciwzmarszczkowo i antybakteryjnie. Ponadto odżywia skórę, nawilża ją oraz działa odżywczo. Dzięki jego stosowaniu uzyskuje się rozjaśnienie wszelkich zaczerwienień, a także można znacznie zmniejszyć widoczność blizn. Z kolei esencja CosRx Advanced Snail zawiera aż 96% śluzu. Sprawia ona, że skóra staje się bardziej napięta i sprężysta. Ponadto może wpływać na modelowanie owalu twarzy. Posiada lekką konsystencję, co wpływa bardzo dobrze na skórę, zaś wysoka zawartość filtratu ze ślimaka daje możliwość wielowymiarowej regeneracji naskórka. Ogromną zaletą produktu jest zawartość witaminy A, C oraz E. Taki skład witamin doskonale odmładza, nawilża oraz ujędrnia skórę, która staje się promienna i wypoczęta.

Dodaj komentarz